Bir Köpek Olsaydım..

               Bizden çok az şey bekleyerek bize çok sevgi veren, sessiz de olsa her zaman iyi bir dinleyici olan ve varlıklarıyla bizi mutlu eden dostunuza şöyle bir bakın. Sizce insan olsaydı nasıl bir hayatı olurdu ? En çok kullanacağı cümle sizce ne olurdu? Ya da diğer bir deyişle, siz bir köpek olsaydınız hangi cinsin ailesine dahil olurdunuz?

Golden Retriever: Hey bana bakın!

Golden Retriever
               Eğer bir Golden Retriever olsaydım, söz dinleme konusundaki başarısı ve eğitime yatkınlığı sayesinde her türlü numaranın öğretilebildiği bir ailenin üyesi olarak, girdiğim her ortamda ilgi odağı olmayı tercih eden biri olurdum. Bulunduğum ortam sessizleştiği anda, hemen bir espri yapmalıyım diye düşünür ve yeniden ilgiyi üzerime çekmenin yollarını arardım.

Sibirya Kurdu (Husky): Sabah koşusu zamanı !

Husky
               Eğer bir Husky olsaydım, ancak yeteri kadar egzersiz ile enerjimi dengeleyebilen biri olurdum. Bu yüzden muhtemelen sporcu bir kişiliğe sahip olurdum. Ancak bu aktiviteleri de yalnız yapmak istemezdim ve bu yüzden mutlaka arkadaşlarımı da yapacağım aktivitelere davet ederdim. Parklarda yürürken, yanınızdan geçen – soğuk kış günlerinde bile -kimi kulaklığıyla müzik dinleyen, kimi de şakalaşarak ve birbirlerine sataşarak koşularını yapan arkadaş topluluklarının bir üyesi olurdum.

Alman Çoban Köpeği ( Alman Kurdu ) : Sakin ol geliyorum !

Alman Kurdu
               Eğer bir Alman Kurdu olsaydım, herhangi bir sorunla karşılaştıklarında arkadaşlarımın ve aile üyelerimin telefonlarında, acil durumlarda aranacak numaralar listesinin başında ben olurdum. Korumacı tavrım ve güven veren duruşumla varlığım bile sorunlar karşısında insanların sakinleşebilmesini sağlardı. Zekam sayesinde pek çok sorun karşısında getirdiğim çözüm önerileri de, bonus katkım olurdu.

İngiliz Cocker Spaniel: Keyif zamanı !

0NTGgzF-cocker-spaniel-wallpaper
               Eğer bir İngiliz Cocker Spaniel olsaydım, beni en mutlu eden şey sevdiğim biriyle birlikte sıcak çikolata içerken, film izlemek olurdu. Çok kalabalık bir ailem olsa bile, evin bir köşesinde kendim için ayırdığım bir gizli bölmem olurdu. Sevdiğim insanlarla sevdiğim şeyleri paylaşıp, onlar üzgün olduğunda ise sessizce kolumu omuzlarına dolayıp onları teselli etmeye çalışırdım.

Doberman: Şimdi şöyle yapıyoruz !

Doberman
               Eğer bir Doberman olsaydım, çalıştığım iş yerinde yönetici pozisyonunda olmak isterdim. Evde, iş yerinde herkesin ne yapması gerektiğini ben söyleyebilirdim. Bu bazıları tarafından patronluk taslamak olarak anlaşılsa da, birçok kişi onları korumak ya da onlara yardımcı olmak için sadece öneriler(!) verdiğimin farkında olurdu.

Yorkshire Terrier: Ben sadece biraz bakımlıyım o kadar !

Yorkshire terrier lying portrait on the grass

               Eğer bir Yorkshire Terrier olsaydım, aynaları seven bakımlı bir kişilik olurdum. Bu benim doğamda var derdim. Çok yoğun bir çalışma hayatı bana göre olmazdı, çünkü sürekli çalışırsam kendimle ilgilenmek ve ayna karşısında olmak için yeterince zamanım olmazdı. Benimle arkadaş olmaya çalışan herkese mesafeli davranırdım ama eğer karşımdakinin samimiyetini hissedebiliyorsam iyi bir gezi arkadaşı olabilirdim. Gezmek en favori hobim olabilirdi.
Jack Russell: Evet bugün napıyoruz !

Jack Russell Terrier
               Eğer bir Jack Russell Terrier olsaydım, sürekli kendime yapacak bir iş arardım. Yapacak bir şey bulamadığımda kendimi amaçsız hisseder ve huysuz bir insan olurdum. Bana kötü davranmayan herkesle iyi geçinebilirken, kötü davrananların istediğim her yere ulaşacak kadar hızlı bir koşucu olduğumu, onlar önde ben arkada koşarken, bundan zevk alacağımı bilip bilmediklerini düşünürdüm. Herkese benimle iyi geçinmesini tavsiye ederdim çünkü sevdiğim insanlara karşı ne kadar fedakar ve sevecen olduğumu görmek isteyeceklerini bilirdim.

Beagle: Hayat yalnız çekilmiyor !

Beagle
               Eğer bir Beagle olsaydım, oldukça uyumlu bir insan olurdum. Meraklı kişiliğim başıma zaman zaman dert açsa da, aklım ve cesaretim sayesinde her olayın üstesinden gelebilirdim. Yalnızlık hiç bana göre bir kavram olmazdı. Zaten yaptığım her şeyi biriyle paylaşmayacaksam, yapmanın ne anlamı olurdu ki ! Oldukça eğlenceli ve enerjik bir insan olurdum. Yolda yanımdan geçen ailelerin çocuklarına attığım sevgi bakışlarıyla, onları hemen etkilerdim. Belki de çocuk bakıcısı olmak bana güzel bir mesleki kariyer sağlayabilirdi.

Chihuahua: Soğuktan nefret ederim !

Chihuahua
               Eğer bir Chihuahua olsaydım, yazı kesinlikle kışa tercih ederdim. Kış aylarında yağan kar taneciklerini yalnızca camdan izlemeyi tercih ederdim. Eğer dışarı çıkmak zorundaysam gideceğim yere koşarak giderdim ve kış ayları boyunca en sevdiğim hareket ellerimi ovuşturmak olurdu. Sevdiğim kişileri çok kıskanırdım ve bu kıskançlıkla kimse yüzleşmek istemezdi. Çünkü minyon bir yapım olmasına rağmen sesimle alt edemeyeceğim kimse olmazdı.

Pug: Ben cool bir insanım!

Pug Puppy Dog

               Eğer bir Pug olsaydım, az laf çok iş cümlesini benimsemiş biri olurdum. Benimle düzgün kelimeler ve uygun bir ses tonu kullanarak konuşulduğunda, her türlü yardıma hazır ve tüm fikirlere açık bir insan olabilirdim. Ama ters davranışlar karşısında da kendimi savunabilecek yöntemlerim her zaman mevcut olurdu. Evde zaman geçirmeyi sevsem de, evimin camları her zaman açık olurdu. Çünkü havasız mekanlardan hiç hoşlanmazdım. O gün nasıl hissettiğime bağlı olarak çok eğlenceli ve hareketli bir gün mü, yoksa sakin bir gün mü geçireceğime karar verirdim.

Chow Chow: Amaaan boşver!

Chow Chow

               Eğer bir Chow Chow olsaydım, uzun süre evde oturduğum günlerde canım yerimden kalkmak istemezdi ve evde tembellik yapmanın sınırlarını zorlayabilirdim. Ama eğer tembellikten sıkılırsam ve dışarı çıkarsam da, aklıma esen yere gider ve yeni yerler keşfederdim. Ruh halim değişken olurdu. Bazı günler aile toplantılarına katılıp çok iyi vakit geçirebilirken, bazı günler de yalnız kalmayı tercih edebilirdim.

Rottweiler: Çıkışa gel !

Rottweiler
               Eğer bir Rottweiler olsaydım, aynı zamanda da liseli bir öğrenci olsaydım ve arkadaşlarımdan birine ters bir hareket yapılsaydı, ilk haber verilecek kişi ben olurdum. Normal zamanlarda oldukça yardımsever ve sevgi dolu bir arkadaş olurdum. Ancak sevdiğim birine zarar veren bir kişi olmak istemezdiniz. Çünkü bu durumda sert yüzümü görmek zorunda kalırdınız. Sevdiğim insanlara olan bağlılığım ve korumacı tavrım beni güvenilir olarak adlandırmanızı sağlardı.

Paylaş..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir